Széchenyi téri nagyszínpad

Széchenyi téri nagyszínpad2019-02-26T14:42:14+01:00

Széchenyi tér – nagyszínpad 2019

2019. február 28. csütörtök

13.30 Jankele futóverseny
14.00 Mohácsi Tamburaiskola
14.30 Sátorhelyi Néptáncegyüttes Gyermekcsoportja
15.00 Mladi Tamburaši
15.20 Eötvös Óvoda bemutatója
15.30 Sokackör ovis, gyermek és ifjúsági táncosai
16.00 Mladi Orkestar
16.30 Zora gyerekek bemutatója majd
Táncház Darazsacz Istvánnal és a Poklade zenekarral
17.30 Klepetalo busócsoport bemutatója

2019. március 1. péntek

14.00 Stari Bećar
14.30 Batsányi Néptáncegyüttes
15.00 Mladi Tamburaši
15.30 Csávolyi Horvát Nemzetiségi Önkormányzat Tánccsoportja
16.00Versendi Kovács József a Népművészet Mestere és zenekara
16.30 Dunavkinje
17.00 Zauvijek busócsoport és Peti Kovács István és zenekara
17.30 Tiszamenti Tamburások

2019. március 2. szombat

9.30 Versendi Kovács József a Népművészet Mestere és zenekara
10.00 Batsányi Néptáncegyüttes bemutatója és táncháza
11.00 HKUD Valpovo
11.30 Babra zenekar
12.00 Bánát Szerb Kulturális Egyesület Tánccsoportja
12.30 Mladi Tamburaši
13.00 Dudás koncert
13.30 HKUD Valpovo
14.00 Izabrani Ketsching busócsoport bemutatója,
14.30 KUD Opanke
Kb 14.50-15.10 között a Sétáló u.-ban busólakodalmas
15.00 Klepetalo busócsoport bemutatója
Kb. 15.15 busólakodalmas bemutatója Botos és Pravi Mladi csoportok
15.30 a Széchenyi téren a vitézek szobránál a Drugovi csoport koszorúzása, játéka
16.00 Zora Táncegyüttes bemutatója majd táncház

2019. március 3. vasárnap

09.00 Versendi Kovács József a Népművészet Mestere és zenekara

09.30 Drávamenti Tamburások
10.00 Štari Bećar
10.30 Zora táncház
11.30 Versendi Kovács József a Népművészet Mestere és zenekara
12.00 Komšiluk együttes
12.30 Vizin
13.00 Tiszamenti Tamburások
13.30 Néptáncműsor Batsányi Néptáncegyüttes,
13.38 Babarci Német Önkormányzat Tánccsoportja,
13.46 SKUD Jovan Lazić,
13.54 Talicska Ifjúsági Tánccsoport,
14.05 KUd Opanke
14.15 Menyhárt Éva sokac népdalok
Kb. 14 30 -tól a felvonulás alatt Versendi Kovács József a Népművészet Mestere és
zenekara , és a Dunavkinje zenekar zenél
kb.15 40 Avatás: Boros Kolo busócsoport – avatott fiatalember: Bártfa-Galló András ,
polgármesteri köszöntő, busók busója (Jaksics György, és Orosz Ferencné)
16.30 HKUD Željezničar
16.40 Kolompos busócsoport
16.50 HKUD Kotoriba
17.00 Bunyevác Hagyományőrző Tánccsoport Gara
17.10 Buše Umjetnici busócsoport
17.20 Garai Ifjúsági Tánccsoport
17.30 Vidák busócsoport bemutatója
17.40 Tülkös busócsoport bemutatója
17.50 Klepetalo busócsoport bemutatója
18 00 -től az összevont tamburazenekar mohácsi népzenét játszik (Versendi Kovács József
és zenekara, a Dunavkinje, és a tamburaiskolás gyerekek)
18 00 Máglyagyújtás

2019. március 5. kedd

16.30 Menyhárt Éva sokac népdalokat énekel
17.00 ZORA bemutató
17.30 busócsoportok bemutatói,
kb.18.00 Máglyagyújtás Mohácsi sokac élő tamburazene a város tamburásaival
Versendi Kovács József a Népművészet Mestere vezetésével
Busócsoportok szabad táncai